JAK ZAPAKOWAĆ PREZENTY ŚWIĄTECZNE W SZARY PAPIER // GWIAZDA DIY

5.12.21

 

Każdego roku z wielką radością pakuję prezenty dla bliskich w szary papier. Piękno tkwi w prostocie, ale i szczegółach, a dobrze wykorzystany papier kraftowy bez wątpienia to potwierdza. Wybór prezentu jest ważny, ale sposób pakowania także odzwierciedla nasze zaangażowanie i przyczynia się do radości wielu osób. 


7 pomysłów na zapakowanie prezentów świątecznych w szary papier

Lubię otrzymywać prezenty, ale zdecydowanie największą satysfakcję przynosi mi wręczanie ich. Zwłaszcza, gdy obdarowywani zachwycają się już samym opakowaniem i niekiedy otwierają podarunki tak, by papier i dekoracje pozostały na kolejny rok. Sama jestem zwolenniczką kreatywnego recyklingu, często ponownie wykorzystuję otrzymane materiały, dlatego tym bardziej cieszy mnie radość innych oraz chęć zatrzymania przygotowanego opakowania.

SZARY PAPIER jest ekonomiczny i ponadczasowy. Można go łączyć z wieloma materiałami, np. papierem śniadaniowym, sznurkami, naturalnymi dodatkami (korą, cynamonem, anyżem, szyszkami i gałązkami świerku), a nawet i farbą. 

Co ważne! Może on posłużyć nie tylko do zapakowania prezentu, ale i stworzenia pięknych dekoracji, np. ŚWIĄTECZNEJ GWIAZDY (tutorial poniże)j, BOMBKI 3D (tutorial -> klik), CHOINKI czy POMPONÓW, którymi możemy udekorować podarunki, ale i nasze wnętrza. 


Za mną najtrudniejsze zadanie - wybór pięknych, ale przede wszystkim praktycznych prezentów dla męskiej części rodziny, które zamówiłam na stronie gentlemanstore.pl. Pamiętajcie, że prezenty o nietypowych kształtach warto najpierw umieścić w pudełkach, wówczas łatwiej je zapakować w estetyczny sposób.

Przede mną zakup podarunków dla mamy, siostry, bratowej i teściowej oraz kolejny powód do kreatywnego działania. Mam nadzieję, że jeszcze przed Świętami będę mogła tu lub na moim Instagramie podzielić się z Wami kolejnymi sposobami.


Poniżej odnajdziesz siedem podpowiedzi (oraz tutorial gwiazdy) na efektowne zapakowanie prezentów świątecznych (tanim kosztem i prostym sposobem). Mam nadzieję, że zainspirujesz się, a samo pakowanie będzie dla Ciebie świetną zabawą i sprawi radość Twojej rodzinie.BOMBKI 3D 

Papierowe bombki 3D to dekoracja, która pięknie ozdobi choinkę, okna, ale i prezenty. Możesz wykonać ją z szarego papieru, papieru śniadaniowego, a nawet i zwykłego bloku rysunkowego. Podstawą są tu równo wycięte koła i odpowiednie miejsce klejenia.

TUTORIAL odnajdziesz TUTAJ  -> klik


POMPONY Z PAPIERU ŚNIADANIOWEGO 

Pompony z papieru śniadaniowego lub serwetki to ozdoba, którą przygotuje nawet kilkuletnie dziecko i którą można wykorzystać na wiele sposobów, np. jako dekorację świąteczną lub urodzinową. W czasach studenckich serwetkowe kule zdobiły sufit mojego pokoju, a dziś chętnie wykorzystuję je w DIY.

TUTORIAL odnajdziesz TUTAJ  -> klikBAŁWANY ODBIJANE NAKRĘTKĄ 

Jako dzieci często tworzyliśmy pieczątki z ziemniaków, gąbek, korków, liści, kamyków, a nawet i nakrętek. To ponadczasowe sposoby na kreatywne rękodzieło. Wystarczy zamoczyć krawędź nakrętki w białej farbie, a następnie odcisnąć je na papierze. Prawda, że proste?


REFNIFERY Z ODCISKÓW PALCA 

Pamiętacie moje kartki z reniferami (tutaj -> klik)? Wśród nich znalazł się sposób na renifery z odcisków palca. To dość znany sposób na świąteczne DIY, który postanowiłam także wykorzystać podczas pakowania prezentów.


PAPIEROWE GÓRY

Wycinanki to zdecydowanie najprostszy sposób na efektowne ozdabianie. Niejednokrotnie przekonałam się, że z papieru można wyczarować cuda. Wystarczy odrobina inspiracji, papier oraz klej i gotowe!CHOINKA Z PASKA PAPIERU

To idealny sposób na wykorzystanie resztek papieru. Nawet z najmniejszych kawałków można wyczarować cuda. Wytnij pasek o wybranej szerokości i przyklej na papierze według wzoru. Doskonałym wykończeniem będzie gwiazda w takim samym kolorze. 


ŚWIĄTECZNE GWIAZDY 

Chyba każdy z nas tworzył w swoim życiu wachlarze z papieru, które są podstawą do stworzenia rozet, ale i gwiazd świątecznych. Wystarczy wyciąć kwadrat, złożyć go równo w wachlarz/harmonijkę, zgiąć na pół, ściąć krawędzie po skosie i skleić zewnętrzne paski (poniżej zdjęcia krok po kroku). Tu zdecydowanie nie potrzeba nadzwyczajnych zdolności!
Koniecznie daj znać, który sposób spodobał Ci się najbardziej oraz jak lubisz pakować prezenty. Zwracasz uwagę na to, w jakiej formie otrzymujesz i wręczasz podarunki? 

Jestem ciekawa Twojej opinii i chętnie przeczytam ją w komentarzu poniżej. A jeśli szukasz jeszcze więcej rozwiązań i inspiracji prezentowych, zobacz mój ubiegłoroczny wpis -> dziesięć sposobów na kreatywne pakowanie prezentów.

Zobacz także

3 komentarzy

Serdecznie dziękuję za komentarze :)