KALENDARZ ADWENTOWY DIY Z MOTYWEM MIASTA I ZADANIAMI

29.11.20


Samodzielne tworzenie kalendarza adwentowego to niemalże nasza tradycja. Przygotowanie go sprawia mi mnóstwo radości. Każdego roku dbam o inny motyw i kreatywne zadania. Przed nami magiczny, niezwykły czas odliczania do świąt Bożego Narodzenia.

Tradycja kalendarzy adwentowych sięga XIX wieku i często kojarzy nam się z przepysznymi, czekoladowymi bombonierkami. Choć dziś w sklepach możemy zauważyć różnorodne gotowce z kosmetykami, zabawkami, słodyczami, ubraniami czy też gadżetami, wielu z nas decyduje się na samodzielne wykonanie takiego kalendarza. Sama z zachwytem podziwiam w Internecie adwentowe wieńce, stroiki i przede wszystkim kalendarze innych. Uważam, że to niesamowity pomysł na rodzinne spędzanie czasu i wspólne, magiczne odliczanie do Świąt. Ponadto wiele kalendarzy jest po prostu przepiękną, świąteczną dekoracją domu.

Dwa lata temu, będąc w ciąży, stworzyłam małżeński kalendarz (kliknij tutaj), który umilił nam czas podwójnego oczekiwania: na Święta i narodziny naszego syna. W ubiegłym roku motywem przewodnim kalendarza były zwierzęta (kliknij tutaj), które zachwycały i ciekawiły Ignasia. Maluszek miał wówczas dziewięć miesięcy i z radością chwytał paczki, potrząsał nimi i wyjmował drobiazgi ze środka. Tegoroczny kalendarz cieszy mnie jeszcze bardziej. Przygotowałam dla Ignasia wiele niespodzianek, ale przede wszystkim czekam na wspólne wykonywanie kreatywnych zadań (możecie pobrać je tutaj).


CHOINKI 3D Z KREATYWNYMI ZADANIAMI
Tworzenie kalendarza adwentowego rozpoczęłam od wycięcia 48 choinek z papieru ekologicznego, które po złożeniu (wystarczy naciąć jedną od góry, drugą od dołu i przełożyć je) stały się 24 choinkami 3D. Wewnątrz, na jednej ze stron umieściłam zadania oraz śnieżynki, wycięte za pomocą dziurkacza. Całość przykleiłam do sznurka i przywiązałam do kija. Kij ozdobiłam pachnącymi gałązkami, światełkami i elementami dekoracyjnymi.

TOREBKI, PUDEŁKA I KOPERTY Z MOTYWEM MIASTA
Lubię zimę i z utęsknieniem czekam na śnieg, dlatego pomyślałam, iż w tym roku nasz kalendarz powinien zawierać taki element. Widziałam wiele pięknych kalendarzy typu domki i dzięki temu pojawił się u nas motyw białego miasta. Narysowałam szablon i wycinałam domki, oglądając serial, przez kilka wieczorów. Przykleiłam śnieżynki oraz numerki, a następnie zabezpieczyłam od wewnątrz paczuszki klejem w taśmie tesa oraz drewnianymi klamerkami. Całość ustawiłam na dwóch drewnianych skrzyniach tuż pod choinkami z zadaniami i świąteczną dekoracją. Nasze paczki w tym roku są dość spore, ale znajdują się tam w większości książki oraz praktyczne rzeczy, które otrzymaliśmy lub kupiliśmy do pokoiku naszego synka. 

Uwielbiam Boże Narodzenie. Staram się cieszyć każdą chwilą, nie wyprzedzać i przygotowania do Świąt rozpoczynać w ostatnich dniach listopada, ale w przyszłym roku zacznę nieco szybciej tworzyć kalendarz adwentowy. Tak, by móc go schować i wyciągnąć dopiero 1 grudnia. Będzie miał on zupełnie inną formę. Mam nadzieję, że zobaczycie sami!
Tak oto w całości prezentuje się nasz kalendarz z motywem miasta i kreatywnymi zadaniami w formie choinek 3D. Niebawem pojawią się tu jeszcze inne dekoracje świąteczne oraz żywa choinka, dzięki czemu w naszym domu poczujemy prawdziwą magię Świąt! Kto z Was także stworzył samodzielnie kalendarz? Kto zainspirował się naszymi kalendarzami z ubiegłych lat? Kto czeka na instagramową relację (kliknij tutaj) z codziennego otwierania naszych paczek i wykonywania zadań? 

Zobacz także

3 komentarzy

  1. WOW!!! Coś innego, pięknego, mega tajemniczego. Boski jest ten kalendarz adwentowy! Będę musiała taki zrobić za rok mojej siostrzenicy ☺

    www.dbuniek.pl

    OdpowiedzUsuń
  2. Ale to pięknie wygląda, lubię taki minimalizm. Na pewno sama spróbuję odtworzyć w przyszłe święta :D

    Pozdrawiam serdecznie, Melka blogerka

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za komentarze :)