KALENDARZ ADWENTOWY DIY Z ZADANIAMI I NIESPODZIANKAMI

2.12.18


Dziś rozpoczyna się ADWENT - czas oczekiwania na Boże Narodzenie. W wielu domach zapalono pierwszą z czterech świeczek na wieńcu adwentowym oraz otworzono pierwsze okienko w kalendarzu, który pozwala wspólnie odliczać czas do najpiękniejszego Święta. 

W naszym domu, jak co roku, również pojawił się kalendarz adwentowy. Tym razem przygotowaliśmy go wspólnie: ja, mój mąż i nasze maleństwo (co prawda jeszcze w brzuszku, ale kopniaki motywowały i bardzo wzruszały, dzięki czemu czas ten upływał nam jeszcze wspanialej). To nasze drugie, małżeńskie Święta, a pierwsze w trójkę (kolejne będą jeszcze wspanialsze, gdy nasze dzieciątko będzie już z nami). Chcieliśmy, by ten czas upłynął nam zatem wyjątkowo. Wpadliśmy na pomysł, aby stworzyć nie tylko kalendarz z niespodziankami, ale również zadaniami, które pozwolą wartościowo spędzić nam ten czas.

Mój mąż jeszcze w listopadzie powiedział, że szykuje dla mnie małe, adwentowe prezenty (tak jak ja dla niego w roku ubiegłym), ja zaś przedstawiłam mu pomysł z zadaniami małżeńskimi, które wniosą do naszego małżeństwa wiele dobrego. Tak oto powstał pomysł na wspólne wykonanie kalendarza z kopertami, w których każdego dnia odnajdziemy niespodziankę oraz zadanie.

Wśród zadań nie mogło zabraknąć tych, które umilą nam przygotowania do Świąt, pozwolą cieszyć się sobą i chwilą oraz sprawią, że wśród codziennych obowiązków zadzieje się magia. Jeśli jesteście ciekawi, co wymyśliłam to koniecznie oglądajcie moje story na >> Instagramie <<, gdzie pojawi się codzienna relacja lub zajrzyjcie >> TUTAJ <<.


Do wykonania kalendarza adwentowego potrzebne Ci będą:
1) metalowy okrąg, tamborek lub hula hop,
2) żywe lub sztuczne gałązki świerku,
3) drucik do przymocowania gałązek,
4) szare, duże koperty,
5) kartki dekoracyjne,
6) numerki (możesz je wydrukować, kupić lub narysować),
7) wstążki oraz sznurek (np. wędliniarski),
8) nożyczki i nóż,
9) klej na gorąco, klej w stemplach lub taśmie oraz haczyki samoprzylepne
(tu jak zawsze jestem wierna tym z firmy TESA),
10) elementy dekoracyjne, np. koronkowa taśma, anyż, cynamon...KROK 1. 
Umocuj gałązki świerku za pomocą drucika na okręgu. Dodaj elementy dekoracyjne.


KROK 2. 
Zawieś gotowy wieniec na drzwiach lub ścianie. Wykorzystaj do tego haczyki samoprzylepne, które z łatwością, bez śladu usuniesz po Świętach. Wcześniej dokładnie oczyść miejsce.

KROK 3. 
Przygotuj duże koperty oraz numerki. Możesz je wydrukować, kupić lub narysować. 

KROK 4. 
Wytnij numerki oraz prostokąty z ekologicznego papieru, który ozdobi Twój kalendarz.

KROK 5. 
Przyklej ekologiczny papier oraz numerki do kopert. Polecam klej w taśmie lub stemplach, który usprawni Twoją pracę i nie pozostawi śladu na kopertach. 

KROK 6. 
Dodaj elementy dekoracyjne - koronkową taśmę, kokardki lub perełki. 
KROK 7. 
Przełóż sznurek wędliniarski (wcześniej odwróć wieniec, by sznurek nie był widoczny), zawiąż go,  następnie przypnij koperty za pomocą klamerek do sznurka.KROK 8. 
Zawiąż piękną, dużą, świąteczną, czerwoną kokardę, która sprawi, że Twój wieniec będzie jeszcze piękniejszy.KROK 9. 
Ciesz się pięknym kalendarzem oraz niespodziankami, wykonuj zadania każdego dnia oraz odliczaj dni do Świąt.

Zobacz także

5 komentarzy

Serdecznie dziękuję za komentarze :)