PUDEŁKO LIS Z FILCU, DIY DLA DZIECI

11.9.19


Pokoik naszego synka nadal jest sypialnią gościnną, ale niebawem to się zmieni. Już planuję, rozrysowuję, wybieram mebelki i tworzę dekoracje, które sprawią, że będzie tam wyjątkowo! Kochamy leśne zwierzęta i właśnie ten motyw króluje w kąciku Ignasia (w naszej sypialni), a z czasem zagości i w jego nowym pokoiku.

Pomysł na pudełko w kształcie liska przyszedł mi do głowy podczas zakupów. Promocja na filce spowodowała, że kupiłam kilka arkuszy, a po powrocie do domu wiedziałam już, że stworzę coś, co nawiąże do naklejek ściennych, obrazków i karuzeli, którą sama wykonałam dla naszego synka, gdy byłam jeszcze w ciąży (tutorial: tutaj). U nas pudełko służy jako pojemnik dekoracyjny na maści i kremy, ale uważam, że można je wykorzystać jako opakowanie prezentu, np. w postaci drobnych słodyczy. Kiedyś może ono posłużyć również za etui na kredki czy miejsce do przechowywania samochodzików Ignacego. 

Lisek to jeden z elementów ozdobnych naszego kącika, dlatego tym razem postanowiłam pokazać , w jaki sposób przygotowuję pudełko w postaci właśnie tego zwierzaka. Jak widzisz, możliwości jest wiele: sówka, niedźwiedź, szop - do wyboru, do koloru. Czego potrzebujesz do wykonania filcowego pudełeczka?

→ PRZYGOTUJ ←
✩ pomarańczowy, sztywny filc A4,    ✩ czarny, sztywny filc,    ✩ biały filc,    ✩wstążkę
✩ igłę i nitkę,     ✩ klej na gorąco,    ✩ nożyczki,    ✩ kartkę do szablonu,   ✩ ołówek.


→ krok po kroku ←
✩ Stwórz szablon wybranego zwierzęcia, a następnie obrysuj go za pomocą ołówka na filcu. Pamiętaj, aby zrobić to dwukrotnie (musi powstać przód i tył). Wytnij powstałe ścianki pudełka.

✩ Z cienkiego filcu wytnij charakterystyczne elementy liska, a następnie z pomocą igły i nitki wyszyj oczy. Przyklej klejem na gorąco gotowe części.

✩ Wytnij ze sztywnego filcu pasek, który połączy dwie ścianki liska. Ja użyłam czarnego materiału. Przyklej go za pomocą kleju na gorąco.

✩ Zawiąż kokardkę ze wstążki i umieść gotową dekorację w pięknym miejscu.


Lubisz pracować z filcem? Masz w swoim domu filcowe dekoracje? Co sądzisz o naszym pudełku, jak Ci się podoba? Uważasz, że to dobry pomysł na prezent?

Zobacz także

3 komentarzy

  1. Niesamowicie dużo uroku! :) Ignacy ma szczęście mając taką zdolną mamę, już wkrótce będziecie się świetnie razem bawić i tworzyć niezwykłe artystyczne dzieła! Alu, kiedy znajdujesz czas na swoje hobby? Ja kiedyś też tworzyłam piękne kartki okolicznościowe, szkoda, że trochę sobie odpuściłam. Pozdrawiam Cię najserdeczniej! Ola (www.kobieta-moich-marzen.blogspot.com/)

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za komentarze :)