JAK PRZYGOTOWAĆ ZAPROSZENIA NA CHRZEST ŚWIĘTY?

15.7.19

Chrzest święty to pierwsza, tak duża i ważna uroczystość w życiu maleńkiego dziecka i jego rodziców. Sami oczekiwaliśmy z radością na ten dzień i odpowiednio się do niego przygotowywaliśmy. Organizację rozpoczęliśmy oczywiście od zaproszeń...

Na początek - wybór chrzestnych. W święta założyliśmy Ignasiowi bodziaka z napisem "Czy zostaniecie moimi rodzicami chrzestnymi?" i zadaliśmy bliskim nam osobom kluczowe pytanie. Miesiąc później stworzyłam zaproszenia w stylu rustykalnym wraz ze zdjęciami Ignacego.

Założeń podczas pracy było kilka. Miało być rustykalnie, prosto i szybko. Wykorzystałam zatem kartki ekologiczne, które pozostały po naszych zaproszeniach ślubnych (kliknij i zobacz) , papierowe serwetki i prostą grafikę, którą stworzyłam w programie Canva, a do klejenia elementów użyłam mojego ulubionego kleju w taśmie od tesy.

Dziś nasze zaproszenia wraz ze zdjęciami Ignacego wiszą na lodówce u moich rodziców i stoją na kredensie u teściów. To utwierdza mnie tylko w przekonaniu, że BYŁO WARTO. Sama również zachowałam jedno i umieściłam w kuferku z pamiątkami naszego synka.
 

Oprócz tutorialu mam dla Was bonus w postaci grafiki. Otwórz ją w nowym oknie i zapisz. Uzupełnij treścią w dowolnym programie i stwórz własne zaproszenie.

Stworzyliście kiedykolwiek samodzielnie zaproszenia, a może otrzymaliście takie? Lubicie kartki DIY? Co sądzicie o naszych zaproszeniach i ich formie? Koniecznie zostawcie opinię. 

Zobacz także

6 komentarzy

 1. Zaproszenia te są bardzo oryginalne i ładne !!! Świetny miałaś pomysł i zrobiła się z tego również pamiątka ! Pozdrawiam serdecznie :))

  OdpowiedzUsuń
 2. Pieknie wykonane zaproszenia na chrzest :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super pomysł. Na pewno wykorzystam ten pomysł :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zaproszenie ze zdjęciem dziecka to świetny pomysł. Dodatkowo połączenie na zaproszeniu koloru niebieskiego i białego współgra ze sobą nadspodziewanie dobrze :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję Ci za ten wpis. Zrobiłam dla syna bardzo podobne zaproszenia i Goście byli zachwyceni :)
  Pochwalę się: http://mojenastroje.blogspot.com/2021/08/zaproszenia-na-chrzest-christening.html
  Jeszcze raz dziękuję!

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za komentarze :)