3 PROSTE SPOSOBY NA LAURKI W RAMCE Z OKAZJI DNIA NAUCZYCIELA

12.10.19


Dzień Edukacji Narodowej już w poniedziałek! To ostatni dzwonek, by stworzyć coś samodzielnie i w najlepszy z możliwych sposobów (prosto z serca), podziękować pedagogom za nauczanie. Oto pomysły na TRZY proste w wykonaniu laurki w ramce. 

Niegdyś Dzień Nauczyciela świętowałam jako uczennica i bardzo dobrze pamiętam długie wieczory, w których tworzyłam kartki dla grona pedagogicznego oraz poranki, spędzane w długich kolejkach do kwiaciarni. Dziś jako polonistka (nawet na urlopie macierzyńskim) celebruję ten dzień jeszcze bardziej. Nie chodzi tu o drogie i wyszukane prezenty, ale o pamięć i tak ważne "dziękuję". Nie ukrywam, że jest mi również ogromnie miło, gdy uczniowie wręczają mi samodzielnie przygotowane laurki lub drobne podarunki DIY

Jako rodzic wiem, że wspólnie spędzony czas to najlepsze, co można podarować swojemu dziecku.  Również czas na kreatywną zabawę i wykonanie rękodzielniczych drobiazgów, np. na Dzień Edukacji Narodowej. Prezenty DIY są tymi, które wzruszają najbardziej i nie wywołują zakłopotania, dlatego apeluję kochany uczniu! Nie kupuj drogich rzeczy, lecz zrób to sam.

Koncepcja wszystkich trzech pomysłów na laurki w ramce (bez szkła) opiera się na narysowanych konturach poszczególnych osób w klasie wraz z podpisami. Do wykonania każdej laurki wykorzystałam: ramkę, kartkę, taśmę dwustronną lub klej na gorąco, cienkopis/długopis, elementy dekoracyjne oraz inne narzędzia: guziki, tusz oraz kamyki. 

1. Laurka w ramce z guzików
2. Laurka w ramce z użyciem tuszu3. Laurka w ramce z kamyków


Zobacz także

6 komentarzy

Serdecznie dziękuję za komentarze :)