JAK POMYSŁOWO ZAPAKOWAĆ PIENIĄDZE NA PREZENT?

12.11.19


Nie od dziś wiadomo, że w momencie, gdy brak nam pomysłu na prezent, najlepszym rozwiązaniem są pieniądze! Tradycyjnie wręcza się je w kopercie z kartką okolicznościową lub bez, ale istnieje także wiele kreatywnych sposobów na ich zapakowanie.

Urodziny (roczek, osiemnastki, pięćdziesiątki), imieniny, chrzest święty, rocznica czy też ślub - okazji na obdarowywanie bliskich jest wiele. Sposobów również, a dziś zaprezentuję Wam aż trzy z nich. Dość intensywny okres imprezowy rozpoczął się dla nas dwa lata temu (wtedy również my braliśmy ślub). Od tego czasu aż do dziś byliśmy m.in. na 7 weselach (za rok czekają nas kolejne 3), a ostatnie, na jakim się bawiliśmy było w październiku. 

1. KOLOROWANKA W RAMCE Z GOTÓWKĄ
Ślub mojej jedynej kuzynki wymagał wyjątkowego prezentu. Sama dobrze wiem, że miło jest dostać upominek DIY, ale i dobrym rozwiązaniem dla Pary Młodej jest gotówka. Postanowiłam połączyć te dwie rzeczy i stworzyłam laurkę - kolorowankę w ramce z pieniędzmi. Pomysł na taki podarunek zrodził się w mojej głowie jakiś czas temu, gdy w sklepie z prezentami zobaczyłam pudełko kredek owinięte w zabawkowe banknoty, leżące na kolorowance. Tak oto postanowiłam narysować czarnym cienkopisem Młodą Parę (w internecie można odnaleźć mnóstwo inspiracji), obwinąć kredki banknotami (w trakcie realizacji stwierdziłam, że powinno być ich więcej i rozmieniłam 100zł) i umieścić całość w estetyczny sposób w ramce. Kredki (a właściwie wstążki) delikatnie przykleiłam do tła z pomocą kleju na gorąco. Ramkę kupiłam za ok 15zł w Ikea. Użyłam także drobnych elementów scrapbookingowych, a całość owinęłam wstążką. 

2. MAPA ŚWIATA Z GOTÓWKĄ
Mapa świata w takiej formie to prezent idealny dla młodych podróżników, miłośników wojaży czy właśnie dla Młodej Pary, która niebawem odbędzie swoją podróż poślubną. W wolnej chwili (której jako mama z reguły nie miewam...) postanowiłam stworzyć szablon oraz wyciąć z niego elementy, by stworzyć prezent dla naszych bliskich. W planach miałam ten wpis, a że w naszej rodzinie okazji na obdarowywanie innych jest wiele (chociażby 60tka cioci)... to wykorzystałam moment i stworzyłam taki oto przyszłościowy prezent z gotówką. Wystarczy dodać napis, zapakować w celofan i prezent gotowy.

3. EXPLODING BOX Z GOTÓWKĄ
Exploding box jest już Wam zapewne znany (albo i nie) z moich wcześniejszych wpisów >>KLIKNIJ i zobacz cały tutorial<< Jest to jedna z moich ulubionych typów kartek okolicznościowych, a także znakomity pomysł na zapakowanie pieniędzy z pomocą klamerki. Efekt zaskoczenia oraz fascynacji przy otwieraniu gwarantowany! 
Istnieje oczywiście jeszcze wiele sposobów na zapakowanie pieniędzy na prezent, a to zaledwie trzy z nich, które osobiście tworzyłam. W 2020 roku czekają nas aż trzy śluby i wesela, Pierwsza Komunia Święta, dwa roczki i wiele innych okazji do stworzenia kreatywnych DIY, którymi nie omieszkam się tutaj z Wami podzielić. 

Dajcie koniecznie znać, która forma podoba Wam się najbardziej? W jaki sposób Wy najczęściej wręczacie gotówkę w prezencie i jakie prace samodzielnie ostatnio tworzyliście?

Zobacz także

6 komentarzy

Serdecznie dziękuję za komentarze :)