13 pomysłów na szybkie i łatwe ozdoby na Halloween

28.10.22


Wszelkie witryny sklepowe, a także reklamy, wpisy i zdjęcia internetowe przepełnione są tematyką Halloween. W przedszkolu mojego synka także organizowany jest Dzień Dyni, a zajęcia z języka angielskiego poświęcone są tej tematyce. Lubię tworzyć dekoracje tematyczne, nie trzeba było prosić mnie dwa razy.

Poniżej umieściłam 13 pomysłów na proste, ale i efektowne ozdoby, stworzone z materiałów, które każdy z nas ma w domu, tj. rolek po papierze toaletowym, wytłaczanek czy słoików i tych, które możemy zebrać na spacerze, czyli liści i kasztanów. Dodatkowo potrzebne będą: farby, pędzelki, markery i pisaki, czarny papier, nożyczki, klej i gaziki. 

Uwielbiam nadawać rzeczom drugie życie, tworzyć coś z niczego, kombinować i próbować tak, by nie wyrzucać niepotrzebnie rzeczy. "Kreatywny recykling" to chyba najlepsze określenie. Zazwyczaj zawożę wytłaczanki do teściów, ale zdarzają się i takie, które są mokre, brudne lub podarte i wtedy właśnie sięgam po nożyczki, bo z takich wytłaczanek naprawdę można wykonać fantastyczne DIY, np. pająki czy nietoperze z ruchomymi oczami. 

1 i 2 - pająk i nietoperz z wytłaczanki
3- kościotrup z rolki po papierze

4 - nietoperz z rolki po papierze
5 - duchy z rolki po papierze


6,7, i 8 - duszki z jesiennych liści
9 - nietoperz z kasztana


10 - nietoperz z rolki i jesiennych liści 

11 - papierowa dynia 3D


12 - duchy ze słoików


13 -  duszek z gazy

Zobacz także

3 komentarzy

  1. Super pomysłu. Z pewnością wykorzystam na zajęciach z dziećmi 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Pomysły na dzień dyni w bibliotece jak znalazł 😃

    OdpowiedzUsuń
  3. Jakie fajne pomysły. Jestem pod wrażeniem.

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za komentarze :)