JAK ODNOWIĆ I CZYM POMALOWAĆ ŁÓŻECZKO DZIECIĘCE?

13.7.19

Prawie 40 lat... Właśnie tyle ma łóżeczko, w którym śpi mój syn. Zależało mi, aby właśnie ono znalazło się w kąciku Ignasia. Dokonaliśmy niewielkiej, ale efektownej metamorfozy i tak oto łóżeczko jest z nami, a Ignacemu śpi się w nim znakomicie. 

W naszej rodzinie (być może i w Waszych) istnieje tradycja przekazywania świeżo upieczonym rodzicom kartonów z ubrankami, akcesoriami, zabawkami i książkami po swoich dzieciach. Tak oto prawie 40 lat temu siostra mojej babci kupiła łóżeczko dla swoich córek, które następnie przekazała w prezencie mojej mamie, gdy urodziła się moja siostra. Kilka lat temu otrzymał je mój kuzyn dla swoich synów, a dziś to samo łóżeczko stoi w naszej sypialni i należy do Ignasia. 

Pierwotnie łóżeczko było białe, następnie zielone, a my postanowiliśmy przemalować je na niebiesko. Wraz z wyborem wszelkich rzeczy dla niemowlaka pojawia się wiele pytań. Tak samo było u nas, zwłaszcza podczas renowacji łóżeczka, gdy pojawiały się obawy o bezpieczeństwo synka. Jak to zrobić? Jaki materac wybrać? Jaką farbą pomalować? Niestety nie mam zdjęć z poszczególnych etapów pracy, ale znalazłam kilka starych fotografii.

KROK 1
Rozpoczęliśmy pracę od usunięcia poprzedniej warstwy farby. Dokładnie z pomocą papieru ściernego, szczebelek po szczebelku pozbyliśmy się zielonego i białego koloru. Następnie wyszlifowaliśmy (wygładziliśmy) łóżeczko i oczyściliśmy je z pomocą pędzelka. To zdecydowanie najbardziej czasochłonny etap pracy, który wymaga cierpliwości oraz dokładności.


KROK 2
Wybór emalii nie należał do najłatwiejszych, ale priorytetem była szybkoschnąca, antyalergiczna farba z atestem dla dzieci. Czytając różnorodne opinie, porównując produkty w sklepie oraz sugerując się poradą ekspedientów zdecydowaliśmy się na firmę Altax, a następnie jednogłośnie wybraliśmy kolor niebieskie migdały.


KROK 3
Malowaniem zajął się mój tato i był to najszybszy etap pracy. Farba szybko wyschła, więc bez problemu w ciągu jednego dnia udało się nałożyć dwie warstwy i zabezpieczyć całość.

KROK 4
Ostatnim elementami, na których należy się skupić są oczywiście ustawienie, materac oraz dodatki. Piękne, porządne i bezpieczne łóżeczko jest ważne, ale równie ważny, a może i najważniejszy jest wybór materaca. Jaki powinien być materac dla noworodka/niemowlaka? Twardy lub średnio twardy i całkowicie płaski (o tym dokładniej - TUTAJ). Długo zastanawialiśmy się nad tym jedynym, po dogłębnej analizie i z polecenia zamówiliśmy materac PlantPur Baby (kliknij tu - link)  Karuzelę wykonałam natomiast sama, a o reszcie napiszę Wam w osobnym wpisie o kąciku Ignasia.

A w jakich łóżeczkach śpią Wasze dzieci? Macie gdzieś na strychu swoje łóżeczka? Jakie barwy dominują w kącikach/pokoikach Waszych pociech? Co sądzicie o renowacji naszego łóżeczka?

Zobacz także

3 komentarzy

  1. Wygląda przepięknie. Pola też ma łóżeczko przekazywane ����

    OdpowiedzUsuń
  2. Pomysł rewelacyjny, uwielbiam takie metamorfozy. Łóżeczko wygląda pięknie i na pewno jeszcze wiele lat posłuży. Dałaś drugie życie, zachowałaś pamiątkę, stworzyłaś coś pięknego, oszczędziłaś pieniądze.... same plusy :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Wow, plus za taki niestandardowy jak na łóżeczka kolor. My mamy nowe łóżeczko, moje niestety wyjechało ze strychu zanim było potrzebne :D Został tylko stary materac... ;o

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za komentarze :)