JAK WYKONAĆ LIŚĆ METODĄ MAKRAMY?

30.10.18

Ostatnimi czasy popularną metodą rękodzielniczą stała się MAKRAMA, czyli sztuka wiązania sznurów w celu uzyskania pięknych dekoracji, tj. kwietników, biżuterii, mebli, ścianek ślubnych, a nawet i ubrań. Na grupach i stronach DIY, wśród wielu makramowych prac, szczególnie wyróżniają się listki i piórka.

Moja przygoda z makramą dopiero się rozpoczyna. Nie posiadam nawet idealnych, bawełnianych sznurków do makramy. Nie znam wszystkich wiązań, a moja pierwsza makramowa ozdoba powstała podczas choroby i to z wełny. Mimo to, już po pierwszej próbie, wiem, że chcę zagłębić się w tajniki tej techniki i tworzyć (chociaż następnym razem już z profesjonalnym materiałem).

Wykonanie liścia metodą makramy, wbrew pozorom, nie jest trudne i jak się okazuje, można je tworzyć z materiałów, które mamy w domu. Ja zdecydowałam się na wełnę, która od roku leżała już w mojej szafie. Nie jest ona tak sztywna jak sznurek, ale okazała się być dobrą przy odpowiednim dociśnięciu wiązań. 

Myślę, że dzięki poniższym zdjęciom również Wam uda się wykonać makramowe liście. Pamiętajcie jednak, aby wiązania wykonywać przemiennie, ściśle je tworzyć oraz przede wszystkim dobrze rozczesać całość.

Makramowe liście to idealna dekoracja sama w sobie (jako podstawka czy girlanda), ale może ona posłużyć również jako dodatek do innych ozdób, np. łapaczy snów czy też poduszek. Prawda, że piękne, oryginalne i łatwe w wykonaniu?Zobacz także

5 komentarzy

 1. Listki świetnie się komponują w komplecie z łapaczem snów.

  OdpowiedzUsuń
 2. Spróbuje zrobic, bo pięknie wyglądają ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny nie tylko tutek, ale i sam pomysł z tymi piórkami! No i to, w jaki sposób je wykorzystałaś! Łapacz snów nabrał niesamowitego charakteru, a jak zobaczyłam poduszkę, to uznałam, że z szarej myszki zrobiłaś królową salonu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. cudne liście :) właśnie robię jeden ze sznurka i chciałabym go usztywnić:) czy znasz może najlepszą metodę?

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za komentarze :)