STWÓRZ SWÓJ IDEALNY KĄT

15.5.18

Zastanawialiście się kiedyś, ile mebli zmieści się w 30-metrowej kawalerce? Ja nie tylko o tym rozmyślałam, ale również planowałam i  rozmieszczałam wszystko tak, by praktycznie oraz estetycznie połączyć nasze meble, rustykalne dodatki oraz  sprzęty z tym, co umieściła w mieszkaniu właścicielka.

Nigdy nie miałam problemu, by wynajmować z kimś mieszkanie, a nawet i pokój. Mam dwoje rodzeństwa i od dziecka byłam uczona życzliwości, szacunku do drugiej osoby i jej potrzeb oraz dzielenia się. Dopiero w gimnazjum miałam własny pokój, w którym rozważnie wydzieliłam  miejsce do nauki, zabawy, odpoczynku oraz pracy rękodzielniczej. Przynajmniej trzy razy w roku przestawiałam meble, zmieniałam dekoracje i cieszyłam się moją oazą. Potrzebę przemeblowania i dekorowania wnętrza zdecydowanie odziedziczyłam po mamie, która ma niesamowite wyczucie stylu i zdecydowanie potrafi łączyć wszelkie elementy w spójną całość. Smykałkę do rękodzieła i majsterkowania mam zaś po tacie - połączenie idealne, prawda? 

Na studiach miałam podobnie. Przez pierwsze trzy lata wynajmowałam mieszkanie ze znajomymi oraz dzieliłam pokój z koleżankami. Nie obyło się bez kilkukrotnej zmiany ustawienia mebli oraz przede wszystkim wydzielenia własnego kąta - miejsca pracy,  blogowania i nauki. Bywało ciasno, ale przyznaję, że odpowiednia organizacja pozwoliła na dużą swobodę i komfort. Na studiach magisterskich, gdy mogłam sobie pozwolić na dzienną naukę i pracę, postanowiłam wynająć pokój jednoosobowy (mieszkanie nadal dzieliłam z koleżankami), by wracać po intensywnym dniu do cichego, wygodnego i własnego miejsca. 
W sierpniu zmieniłam nie tylko mieszkanie, ale i przeprowadziłam się do innego miasta, by po ślubie zamieszkać oczywiście z mężem, który studiuje w Bydgoszczy. Tu zaczynały się schody. Okazało się, że znalezienie ładnej kawalerki z niskim czynszem oraz dobrą lokalizacją jest bardzo trudnym zadaniem. Obejrzeliśmy tysiące ogłoszeń oraz kilka mieszkań, ale w końcu udało się! Wynajęliśmy 30-metrową kawalerkę z osobną i pięknie wyposażoną kuchnią oraz dużą szafą w korytarzu. Uwierzcie, po tym, co widzieliśmy w innych mieszkaniach, jest to dla nas luksus. Jedynym problemem okazał się umeblowany pokój: małe łóżko, meblościanka na wysoki połysk, ława z kilkoma pufami i brak miejsca na jakikolwiek kolejny mebel. 

Nie należę do osób, które szybko się poddają. Moje skłonności do planowania i potrzeba wicia gniazda szybko przerodziły się w czyny. Kupiłam stół (po rozłożeniu mieści się przy nim 11 osób - sprawdzone), dobre krzesła, stolik i mój wymarzony FOTEL, w którym właśnie wygodnie siedzę, piję kawę i piszę nowy post. Grunt to dobra organizacja i odpowiednie ustawienie. Grunt to motywacja i dążenie do realizacji celów oraz marzeń. Grunt to własne miejsce, do którego zawsze chcesz wracać.Dlaczego tak ważna była dla mnie organizacja IDEALNEGO KĄCIKA? Jak sama nazwa wskazuje, chciałam mieć miejsce estetyczne i przede wszystkim idealne do czytania książek, blogowania, picia kawy i herbaty, oglądania seriali oraz ogólnego odpoczynku. Czasami wystarczy tylko fotel, piękna poduszka, kocyk, dobry napój i świeże kwiaty, by poprawić mi humor, podnieść poziom relaksu i wywołać na mojej twarzy uśmiech. 

Lubię otaczać się tym, co piękne. Lubię żyć pięknie. Kocham książki, kwiaty doniczkowe i cięte oraz wszelkie rustykalne dodatki, tj. podkładki, skrzynie, girlandy czy też łapacze i to właśnie pozwala mi czuć się dobrze. 

Mam nadzieję, że już niebawem spełnimy nasze marzenie o własnym mieszkaniu z kilkoma pokojami i balkonem lub tarasem i tam również stworzę swoją idealną przestrzeń. Masz w swoim domu, mieszkaniu, pokoju ulubiony kąt? Gdzie i w jaki sposób najlepiej odpoczywasz? Dzielisz swoje pomieszczenia na strefy (relaksu, pracy, snu...)? 

Zobacz także

4 komentarzy

 1. Nasza przestrzeń również zamyka się w 30 metrach. Moim ulubionym meblem jest dębowy stół, przy którym jemy, mój nie-mąż pracuje, a ja czasem piszę. Wydaje mi się, że wyniosłam to z domu - stół jako serce :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Masz rację że dobra organizacja to podstawa do stworzenia idealnego kącika. Pozdrawiam;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajny kącik stworzyłaś, aj tak dobra organizacja to podstawa :)
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Zaaranżowałas piękny kącik, doskonale Cię rozumiem ja tez lubię ładne wnętrza. Najbardziej cieszy gdy uda się zaaranżować tzw „trudna przestrzeń”.

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za komentarze :)