KIELICH KOMUNIJNY KROK PO KROKU

24.4.18

Sezon komunijny rozpocznie się już za moment, a Ty nadal nie masz pomysłu na pamiątkę? Chcesz stworzyć piękne dekoracje na stół? Dobrze, że jesteś! Mam nadzieję, że zainspirujesz się.

Wybór dodatków komunijnych jest ogromny i czasami niełatwo wśród tak dużego asortymentu zdecydować się na coś. Niekiedy korzystamy z łatwiejszych opcji, czyli zakupu gotowców, ponieważ wydaje nam się, że samodzielne wykonanie ozdób jest trudne lub niemożliwe. Warto jednak spróbować i nie poddawać się. Nic przecież nie zastąpi dekoracji, w których przygotowanie angażujemy się maksymalnie i wkładamy w nie całe swoje serce. 

Zafascynowana techniką kanzashi i scrapbookingu, a dokładnie tekturkami, postanowiłam połączyć te dwie metody i stworzyć piękną dekorację na stół komunijny, który może posłużyć również jako pamiątka komunijna, dodatek do prezentu lub bukietu. 

Przygotuj:
- styropianową kulę,
- rolkę po ręczniku papierowym,
- białą i niebieską wstążkę satynową,
- szpilki krawieckie i ozdobne,
- taśmę perełkową,
- materiałowe kwiatki dekoracyjne,
- tekturki scrapbooking`owe,
- nożyczki, klej na gorąco.

KROK 1. Przetnij styropianową kulę na pół. Przygotuj rolkę po ręczniku papierowym i połącz połówki z rolką za pomocą kleju na gorąco (patrz zdjęcie). Zrób wcześniej w styropianie otwory, żeby lepiej zabezpieczyć kielich.

KROK 2. Owiń całość białą wstążką (użyj szpilek i kleju na gorąco).

KROK 3. Przyklej u góry perłową taśmę. Utnij z niebieskiej wstążki równe prostokąty, złóż kolejno każdy prostokąt w trójkąt i przypnij według schematu za pomocą szpilek .
KROK 4. Powtórz przypinanie wstążek metodą karczochową aż do łączenia styropianu z rolką. Estetycznie wykończ całość niebieskim paskiem ze wstążki.

KROK 5. Przyczep materiałowe kwiatki na dole kielicha.

KROK 6. Przyklej kokardkę i tekturowego aniołka oraz wbij w kwiatki szpilki ozdobne.


KROK 7. Dodaj u góry tekturową hostię (użyj do tego długiej szpilki i kleju na gorąco). Na dole zaś przyklej materiałowe kwiatki dekoracyjne. 


Jak oceniasz efekt końcowy? Co sądzisz o kielichu jako dekoracji stołu komunijnego lub pamiątce dla dziecka? Łatwe czy trudne w wykonaniu? Ciekawa jestem Twojej opinii. 

Zobacz także

7 komentarzy

 1. Ale to perfekcyjne :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dół kielicha ładniej by wyglądał ze wstążki 12 mm. Tą co użyłaś jest troche za szeroka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za podpowiedź. Tworzyłam kielich z materiałów, które miałam w domu, stąd szeroka wstążka :)

   Usuń

Serdecznie dziękuję za komentarze :)