5 POMYSŁÓW NA KREATYWNE KALENDARZE ADWENTOWE

29.11.17


Każdego roku samodzielnie przygotowuję kalendarze adwentowe dla siebie i bliskich. Staram się, by były one kreatywne, przez co oczekiwanie na Boże Narodzenie sprawia jeszcze więcej radości. Lubię łączyć przyjemne z pożytecznym, kocham kreatywny recykling i uwielbiam zachęcać do działania, dlatego w tym roku przygotowałam kalendarze adwentowe m.in. z pudełek po zapałkach, starych pomponach czy też rolkach po papierze. 

Wśród moich propozycji odnajdziesz nie tylko tradycyjnie otwierane kalendarze, ale również takie, które pozwolą wykazać się zręcznościami manualnymi (przyklejanie pomponów, odcinanie brody Mikołajowi, kolorowanie ilustracji czy też przebijanie papieru). Poniższe propozycje to idealne rozwiązania na zajęcia plastyczne dla dzieci, wspólną i kreatywną zabawę oraz naukę. 

Jako nauczycielka muszę zadbać o to, by na zajęciach pojawiały się interesujące i utrwalające wiedzę metody. Postanowiłam, że zamiast tradycyjnych słodyczy umieszczę w pudełkach po zapałkach karteczki z różnymi słówkami polonistycznymi. Zadaniem ucznia, który będzie otwierał danego dnia szufladkę, będzie stworzenie definicji i podanie przykładu. W ten sposób nie tylko odliczymy dni do Bożego Narodzenia, ale również utrwalimy materiał i stworzymy słowniczek z 24 słówkami. Można? Można!

Jaki jest Twój kalendarz adwentowy na ten rok? Zobacz 5 poniższych pomysłów i napisz, która propozycja spodobała Ci się najbardziej? 


1. Kalendarz adwentowy z pomponami do przyklejania

2. Kalendarz adwentowy z pudełek po zapałkach

3. Kalendarz adwentowy z brodą Mikołaja do obcinania


4. Kalendarz adwentowy z rolek po papierze
5. Kalendarz adwentowy ze starych koszulek i sznurka

Zobacz także

5 komentarzy

 1. Wszystkie są bardzo pomysłowe :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super kalendarz! Jak się Pani ma pani Alicjo? U nas z panią Olą robimy przedstawienie :).

  OdpowiedzUsuń
 3. Pomysłowe :) niektóre pomysły pierwszy raz widzę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Taki kalendarz na pewno doda uroku niejednemu domowstwu. Fajny pomysł i jeśli ktoś ma akurat urlop to może wykonac ktorys z tych pomysłów, a potem wstawic w komentarz zdjecie. Z checia ogladne.

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za komentarze :)