POŚWIĄTECZNE TRIKI, KTÓRE ULATWIĄ CI ŻYCIE
7.1.17
W moim rodzinnym domu zawsze mamy żywą choinkę od Wigilii aż do kolędy. Choinkę rozbiera mama, ale to ja dbam o staranne zapakowanie bombek, lampek oraz wszelkich świątecznych dekoracji. Od lat mam opracowane i sprawdzone triki poświąteczne, które ułatwiają mi życie. Dzięki nim nikt nie denerwuje się podczas przygotowań do kolejnych Świąt.
1. Papier na prezenty
Nie lubię wyrzucać dobrych rzeczy. Zwłaszcza, że wykorzystam je w nieco późniejszym czasie. Wiele osób nie myśli o tym, by pozostawić kawałki papieru na kolejny rok. Znam także ludzi, którzy składają papiery w kostkę, co nie wygląda zbyt dobrze podczas pakowania prezentów. Ja za to każdy papier nawijam na rolki po ręcznikach kuchennych lub zwijam w rulon i przywiązuję wstażką. Tak zwinięte papiery układam w jedynym miejscu, np. w pojemniku na reklamówki.
2. Lampki choinkowe
Kto nigdy nie denerwował się z powodu poplatanych lampek? Aby oszczędzić sobie zbędnych nerwów i móc cieszyć się spokojem podczas przygotowań do Świąt, owiń swoje światełka wokół kartonu lub rolce po ręcznikach kuchennych. Dzięki temu trikowi rozplątywanie lampek będzie banalnie proste.
3. Foremki na świąteczne ciasteczka
Jeszcze dwa lata temu narzekalam na porozrzucane foremki po szafkach kuchennych. Wiedziałam, że muszę coś z tym zrobić, dlatego w ubiegłym roku umieściłam je w jednym pudełku, które schowałam do bożonarodzeniowego kartonu. W tym roku wykorzystałam natomiast przygotowany przez mojego tatę zatrzaskiwany pręt.
4. Świąteczne gwiazdki
Wśród bożonarodzeniowych dodatków nie może zabraknąć gwiazdek. Jak wiemy najmniejsze elementy najszybciej się gubią, dlatego ja zawsze umieszczam je w pojemnikach lub zamykanych folijkach.
5. Pakowanie ozdób choinkowych
Moja choinka musi być żywa, pachnąca i kolorowa. Oprócz tradycyjnych bombek wieszamy na niej różnorodne dodatki: filcowe bombki czy też drewniane renifery. Również w moich kwiatach doniczkowych umieszczam świąteczne dekoracje. Wykorzystuję je w każde Święta, dlatego podczas pakowania zawijam wszystkie elementy w folię lub papier śniadaniowy, by ich nie zniszczyć.
6. Pakowanie bombek
Pakowanie bombek jest zawsze najtrudniejsze, zwłaszcza jesli nie mamy oryginalnych opakowań. Bojąc się o swoje ulubione bombki zawsze umieszczam je w wytłaczankach po jajkach lub owijam papierem i wkładam do pudełek po butach. Takim sposobem każda z nich pozostaje w idealnym stanie ☺
Jakie są Twoje poświąteczne triki? Stosujesz któryś z powyższych? Znasz jakieś inne sposoby?!
8 komentarzy
bardzo mądrze! pomysł z opakowaniem na jajka fantastyczny :D lampki zawsze się plączą, a papier gniecie.. świetne sposoby :)
OdpowiedzUsuńdobre pomysły, niestety nie jestem mistrzynią organizacji
OdpowiedzUsuńMam jedną zasadę, nigdy nie wyrzucam oryginalnych opakowań. ;) Więc z przechowywaniem nie ma problemu. Jedynym wyjątkiem są lampki.. jakbym ich nie spakowała zawsze się plączą, nawet nawinięte na rulony... taka karma. :D
OdpowiedzUsuńGenialne triki ☺ Moja choinka jeszcze stoi, więc wykorzystam ☺
OdpowiedzUsuńZainspirowałam się! <3
OdpowiedzUsuńAkurat idealny post dla mnie, bo ja wszystko wrzucam do jednego kartonu hehe :)
JustynaPolskaFashion&MakeupArtist
Super pomysły. Pozdrawiam:)
OdpowiedzUsuńDzisiaj rozbierałam choinkę i skorzystałam z Twoich porad :)
OdpowiedzUsuńGenialne ;-)
OdpowiedzUsuńSerdecznie dziękuję za komentarze :)