DYNIA Z MATERIAŁU - JESIENNE DIY

24.10.23

Ozdobne dynie to piękne i efektowne dekoracje jesienne, które można wykonać na wiele różnorodnych sposobów, używając do tego różnych materiałów, np. skarpetek z ładnym splotem. Jesień to moja ulubiona pora roku, nie mogłam sobie odmówić kolejnych dekoracji. Zwłaszcza, że są one naprawdę łatwe w wykonaniu.

Nie musisz pałać miłością do szycia, nie potrzebujesz zdolności krawieckich i umiejętności obsługi maszyny do szycia. Wystarczy kilka prostych ruchów igłą, by przekonać się, że to prosty sposób na samodzielne stworzenie dyń dekoracyjnych. W kolejnym artykule pokażę również tutorial, który w ogóle nie wymaga szycia. Póki co spróbuj swoich sił i wykonaj razem ze mną nieskomplikowaną i ładną ozdobę jesienną do swojego wnętrza.Skorzystaj z materiałów, które znajdują się w Twoim domu. Nie musisz kupować specjalnych tkanin i dodatków. Rozejrzyj się i wykorzystaj stare i/lub niepotrzebne rzeczy, np. 

  • skarpetkę (wybranym kolorze, z ładnym splotem)
  • igłę, nitkę i nożyczki
  • watolinę (np. ze starej poduszki)
  • szary papier, papierową torebkę (np. po bułkach z piekarni) 

____________________________________________________________
KROK 1 (cięcie)
Przygotuj i podziel skarpetkę w wybranym kolorze na dwie części, przecinając ją nad i pod piętą. Zostaw górną i dolną część. Wykorzystaj skarpetki z małą dziurką lub takie, których już nie używasz. To dobry sposób, by nadać przedmiotom drugie życie. Uwielbiam kreatywny recykling. 


 KROK 2 (szycie i wypełnienie)
Wypełnij skarpetkę watoliną, a następnie fastryguj jej brzegi (zszyj falująco co 2cm). Naciągnij nitkę i zrób supełek, zabezpieczając szycie. Przeciągnij dwukrotnie nitkę przez środek (od góry do dołu), by nadać dyni wklęsłość. Podziel także dynię z pomocą nitki i igły na 8 części (po każdym szyciu zrób supełek 
dla ułatwienia, najlepiej na dole w niewidocznej części). Nadaj swojej dyni odpowiedni kształt. 

 KROK 3 (wykończenie)
Przygotuj szary papier, papierową torebkę (np. po bułkach z piekarni jak ja). Rozerwij kawałek i zwiń w jedną stronę, uzyskując skręt ogonka. Umieść ogonek w górnej części. Możesz zabezpieczyć go klejem na gorąco.
Umieść dynię w dowolnym miejscu i ciesz się pięknym, jesiennym klimatem w swoim domu. Piękne dynie ozdobne i aromatyczne świece sprawiają, że jeszcze wspanialej odczuwamy jesienny klimat, który tak uwielbiamy. Z Twoją pomocą takie dynie wykona także dziecko, czego przykładem jest mój czteroletni syn. To właśnie on stworzył najpiękniejszą dynię, która teraz zdobi nasz salon. Prawda, że proste? 

Nie zapomnij oznaczyć mnie na zdjęciach w mediach społecznościowych i koniecznie zobacz filmik, który przygotowałam dla Ciebie na instagramie. 

Zobacz także

2 komentarzy

Serdecznie dziękuję za komentarze :)