10 POMYSŁÓW NA DEKORACJE WIELKANOCNE Z ROLEK

2.4.23


Ozdoby wielkanocne z rolek po papierze toaletowym to świetny sposób na samodzielne udekorowanie przestrzeni niedużym nakładem finansowym i przede wszystkim dobry pomysł na kreatywne spędzenie czasu z dzieckiem. 

Większość z nas wyrzuca rolki po papierze, ja nadaję im drugie życie. Uwielbiam kreatywny recykling, dlatego zbieram je, by tworzyć i bawić się twórczo razem z synami. Wielkanoc już za kilka dni. Jeśli szukasz prostych, pięknych, szybkich i kreatywnych rozwiązań, oto one. Rolki to wdzięczny materiał, z którym poradzi sobie każdy.

1 - baranek z rolki i waty

Przygotuj rolkę, ołówek, nożyczki, klej, watę i pisaki. Narysuj na dole rolki głowę baranka i wytnij (tak jak na poniższych zdjęciach). Z innej rolki wytnij nogi i przyklej odpowiednio. Narysuj oczy, nos i policzki, a następnie przyklej watę. 2 - proste i urocze zajączki


3 - skoczne zajączki 

To ozdoba, ale przede wszystkim świetna zabawka. Dzięki odpowiedniemu zgięciu i po naciśnięciu na rolkę, zajączki skaczą w różne strony. Możesz stworzyć z tego niezwykłe zawody.
4 - wielkanocny królik


5 - zajączki na obręczy z pomponem


6 - słodkie kurczaczki7 - kurczaczki i zajączki malowane farbą


8, 9 i 10 - marchewki w trzech odsłonachPrzyznam szczerze, że sama świetnie bawiłam się z chłopcami podczas tworzenia tych dekoracji. Sama nie wiem, która rolkowa praca podoba mi się najbardziej. Która Tobie przypadła do gustu?

Zobacz także

3 komentarzy

  1. Super pomysły. Niezwykle kreatywne.

    OdpowiedzUsuń
  2. Kreatywne pomysły to mało powiedziane :) Najbardziej do gustu przypadł mi baranek. Na drugi rok muszę zrobić coś podobnego i dać wodzę fantazji.

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za komentarze :)