DEKORACJE NA CHRZEST DIY

2.7.19

Niedziela była dla nas ogromnie ważnym dniem. Świętowaliśmy CHRZEST ŚWIĘTY naszego synka. Tuż po sakramencie odbyło się przyjęcie w naszym domu. Tak cudowna okoliczność i pierwsza impreza Ignasia wymagała wyjątkowej oprawy. Oto kilka pomysłów na własnoręcznie wykonane dekoracje.

Od zawsze marzyłam o przyjęciu ze ścianką do zdjęć, na której znajdą się balony, kolorowe rozety oraz girlanda z napisem. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Ścianka cieszyła oko na przyjęciu, dekoracje pięknie prezentowały się na szarej ścianie, a efekt na zdjęciach jest zadowalający. 

Wykonanie takich dekoracji przy małym dziecku było sporym wyzwaniem. Tworzyłam wszystko etapami przez kilka dni. Najpierw powstała girlanda. Grafikę stworzyłam w Canvie, następnie wydrukowałam, poszczególne kartki z literkami, wycięłam je i przykleiłam na odpowiednio wyciętym papierze ekologicznym. Dodałam perełki, całość przykleiłam za pomocą kleju na gorąco do sznurka, a następnie umieściłam na ścianie wraz z papierowymi rozetami (kliknij, by zobaczyć tutorial). 

Nie mogło także zabraknąć żywych kwiatów. Kupiłam eustomy, gipsówkę oraz topper (jeden Ignaś otrzymał od chrzestnej i to on zdobił tort, a drugi był dodatkiem w bukiecie). Jako podziękowania przygotowaliśmy czekoladki z taką samą grafiką (jak na girlandzie i zaproszeniach) i matowymi, niebieskimi kokardkami w kropki. 

Pomocne w przymocowaniu girlandy i rozet na ścianie okazały się taśmy TESA. Często z nich korzystam, utrzymują spory ciężar i co najważniejsze - nie pozostawiają śladu. 


A Wy, robicie przyjęcia w domu? Przygotowujecie samodzielnie dekoracje? Tworzyliście kiedyś takie girlandy i rozety? Jak podoba Wam się efekt końcowy mojej pracy?

Zobacz także

8 komentarzy

 1. Przepiękne dekoracje :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudne zdjęcia, nasz synek był chrzczony w listopadzie:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pięknie wszystko ze sobą współgra :)
  Pozdrawiam ;*

  https://xgabisxworlds.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawy wpis. Oby tak dalej :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Super koncepcja na dekoracje, ja jeszcze dodałabym balony z helem , bo o jest zawsze sybolistyczny element każdej okoliczności. Poza tym dziecko na pewno ucieszyłoby się na widok balonu. Także na przyszłość można jeszcze takie rzeczy wprowadzić. Ale reszta jak najbardziej spoko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdjęcia były robione przed powitaniem gości, a balony z helem później przywiozła chrzestna Ignasia :)

   Usuń
 6. Mogę wiedzieć jakiej wielkości był ten papier ekologiczny? Czy to było a4?

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za komentarze :)