5 SPOSOBÓW NA DYNIE Z PAPIERU

17.10.18

Dynie to obowiązkowy element dekoracyjny podczas jesieni. Dziś pokażę Wam kilka prostych sposobów na dynie papierowe, które pięknie udekorują dom lub salę szkolną i są świetnym pomysłem na wspólne spędzenie czasu z dziećmi.

Każda z przedstawionych przeze mnie propozycji jest bardzo łatwa w wykonaniu, a materiały, których użyłam do wykonania papierowych dyń to zaledwie:
- pomarańczowe i zielone kartki z bloku rysunkowego,
- klej (ja po raz kolejny użyłam kleju TESA),
- nożyczki.


1. DYNIE Z KÓŁEK
Przygotuj kilka pomarańczowych kartek rysunkowych. Narysuj na nich wiele takich samych kółek (możesz to wykonać z pomocą cyrkla lub obrysowując okrągłe przedmioty, np. dużą rolkę po taśmie). Wytnij kółka, a następnie zegnij je na pół. Sklej ze sobą połówki aż powstanie cała dynia. Wytnij cienkie paski z zielonego papieru i przeciągnij je nożem w celu zwinięcia. Następnie wytnij ogonki i przyklej zielone elementy do papierowej dyni. Wykonując kilka sztuk, możesz stworzyć piękną, jesienną girlandę (wystarczy do tego sznurek i mini klamerki). 2. DYNIE - PAPIEROWE ROZETY
Dwa lata temu pokazywałam Wam na blogu SPOSÓB NA KARNAWAŁOWE ROZETY. To także idealny pomysł na stworzenie papierowych dyń. Wystarczy wykonać je z pomarańczowej kartki rysunkowej i dodać zielony ogonek oraz liście. 3. DYNIE Z CIENKICH PASKÓW
Ponownie przygotuj pomarańczowe i zielone kartki rysunkowe. Z pomarańczowych tym razem wytnij paski i sklej tworząc kształt piłki. Następnie przyciśnij je lekko otwartą dłonią i doklej ogonek. Stwórz niepowtarzalną dekorację okienną lub girlandę w tani, szybki i łatwy sposób!
4. DYNIE A`LA DEKORACJA CHOINKOWA
Pamiętacie przygotowywane w przedszkolu papierowe dekoracje choinkowe? Taką samą techniką można stworzyć papierowe dynie. Wytnij pomarańczowe paski i wykonaj z nich różnej wielkości koła. Sklej je ze sobą, dodaj zielone ogonki oraz spiralki i udekoruj powstałymi dyniami wnętrze. Prawda, że proste?5. DYNIA Z KÓŁEK (SKLEJANA W KILKU MIEJSCACH)
Dynia wykonana ponownie z kółek, lecz sklejana w kilku miejscach to jeden z moich ulubionych pomysłów. Często właśnie taką metodą tworzę bożonarodzeniowe bombki, a efekt zachwycił już niejedną osobę. Jeśli chcesz zobaczyć cały tutorial, kliknij w link poniżej. 

Zobacz także

5 komentarzy

 1. Śliczne te dynie.Bardzo mi się spodobała ta dekoracja. Muszę sobie zrobić podobną.

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne :) Muszę sobie zrobić te rozety są super:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale fajowe pomysły, dekoracja pierwsza klasa.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ekstra, robię te girlandy!;)

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za komentarze :)