DONICZKA, WAZON Z DYNI DIY

15.10.18


Jesienne dekoracje, tuż obok bożonarodzeniowych, zawsze były moimi ulubionymi. Kocham kolorowe liście, kasztany i dynie. Każdego roku dbam, by znalazły się one w moim domu, pięknie zdobiły wnętrze, ale i miały przy tym praktyczne zastosowanie. 

W tym roku postanowiłam stworzyć doniczkę i wazon. Nowy sukulent i kwiaty z bukietów, które otrzymałam na Dzień Nauczyciela, idealnie skomponowały się z dyniami. Oczywiście za jakiś czas będę musiała znaleźć nową osłonkę (pewnie już świąteczną) oraz wymienić kompozycje, ale póki co cieszę się pięknymi, jesiennymi dekoracjami.


Na początku wycięłam w dyniach odpowiednie otwory, wyciągnęłam środek i osuszyłam całość. Z wnętrza jadalnej dyni można upiec przepyszne ciasto dyniowe, a pestki po wyschnięciu skosztować - mają one wiele wartości odżywczych: są bogate w cenne witaminy i kwasy tłuszczowe.


Przygotowałam także słoiczek z wodą i pięknymi kwiatami, a następnie umieściłam go w dyni.Biało-zielona dynia posłużyła mi natomiast jako doniczka na sukulent. Ważne jest, aby odpowiednio wyciąć otwór, środek dyni (po wyschnięciu) wyłożyć folią i delikatnie przesadzić kwiatka. Kiedy zdecydujesz się na nową osłonkę dla sukulenta, możesz przeciąć dynię, co ułatwi Ci wydobycie rośliny ze środka. 

Ciekawa jestem, w jaki sposób dekorujesz swoje wnętrza jesienią. Co dobrego tworzysz lub gotujesz z dyni? Jakiego typu dekoracje są Twoimi ulubionymi?

Zobacz także

3 komentarzy

 1. Te doniczki są super! A ja właśnie mam dynię w lodówce, której na 100% nie zjem a którą chcę fajnie wykorzystać. Teraz dzięki Tobie wiem jak! :)
  Pozdrawiam
  FotoHart Blog ♥

  OdpowiedzUsuń
 2. Pomysł na dekorację świetny, sama niestety zapominam o jesiennych dekoracjach. Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale fajowe dekoracje, zwłaszcza sukulent świetnie pasuje do tego typu dyni.

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za komentarze :)