KIELICH KOMUNIJNY KROK PO KROKU

24.4.18

Sezon komunijny rozpocznie się już za moment, a Ty nadal nie masz pomysłu na pamiątkę? Chcesz stworzyć piękne dekoracje na stół? Dobrze, że jesteś! Mam nadzieję, że zainspirujesz się.

Wybór dodatków komunijnych jest ogromny i czasami niełatwo wśród tak dużego asortymentu zdecydować się na coś. Niekiedy korzystamy z łatwiejszych opcji, czyli zakupu gotowców, ponieważ wydaje nam się, że samodzielne wykonanie ozdób jest trudne lub niemożliwe. Warto jednak spróbować i nie poddawać się. Nic przecież nie zastąpi dekoracji, w których przygotowanie angażujemy się maksymalnie i wkładamy w nie całe swoje serce. 

Zafascynowana techniką kanzashi i scrapbookingu, a dokładnie tekturkami, postanowiłam połączyć te dwie metody i stworzyć piękną dekorację na stół komunijny, który może posłużyć również jako pamiątka komunijna, dodatek do prezentu lub bukietu. 

Przygotuj:
- styropianową kulę,
- rolkę po ręczniku papierowym,
- białą i niebieską wstążkę satynową,
- szpilki krawieckie i ozdobne,
- taśmę perełkową,
- materiałowe kwiatki dekoracyjne,
- tekturki scrapbooking`owe,
- nożyczki, klej na gorąco.

KROK 1. Przetnij styropianową kulę na pół. Przygotuj rolkę po ręczniku papierowym i połącz połówki z rolką za pomocą kleju na gorąco (patrz zdjęcie). Zrób wcześniej w styropianie otwory, żeby lepiej zabezpieczyć kielich.

KROK 2. Owiń całość białą wstążką (użyj szpilek i kleju na gorąco).

KROK 3. Przyklej u góry perłową taśmę. Utnij z niebieskiej wstążki równe prostokąty, złóż kolejno każdy prostokąt w trójkąt i przypnij według schematu za pomocą szpilek .
KROK 4. Powtórz przypinanie wstążek metodą karczochową aż do łączenia styropianu z rolką. Estetycznie wykończ całość niebieskim paskiem ze wstążki.

KROK 5. Przyczep materiałowe kwiatki na dole kielicha.

KROK 6. Przyklej kokardkę i tekturowego aniołka oraz wbij w kwiatki szpilki ozdobne.


KROK 7. Dodaj u góry tekturową hostię (użyj do tego długiej szpilki i kleju na gorąco). Na dole zaś przyklej materiałowe kwiatki dekoracyjne. 


Jak oceniasz efekt końcowy? Co sądzisz o kielichu jako dekoracji stołu komunijnego lub pamiątce dla dziecka? Łatwe czy trudne w wykonaniu? Ciekawa jestem Twojej opinii. 

Zobacz także

7 komentarzy

 1. Pamiątka bardzo fajna. Pozdrawiam;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale to perfekcyjne :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
 3. Dół kielicha ładniej by wyglądał ze wstążki 12 mm. Tą co użyłaś jest troche za szeroka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za podpowiedź. Tworzyłam kielich z materiałów, które miałam w domu, stąd szeroka wstążka :)

   Usuń

Serdecznie dziękuję za komentarze :)