KALENDARZ ADWENTOWY DIY - MAGICZNY DOMEK Z OKIENKAMI

2.11.23

Tworzenie kalendarza adwentowego to dla mnie nieodłączny element przygotowań świątecznych. Sprawia mi to ogromną radość. Kocham ten czas, klimat i bożonarodzeniowe dekoracje.

Magiczny domek z 24 okienkami to nasz zeszłoroczny kalendarz adwentowy, którego nie zdążyłam opublikować w formie tutorialu na blogu, dlatego tym DIY rozpoczynam tegoroczny cykl świątecznych artykułów. 

To nie tylko znakomity sposób na radosne odliczanie do Bożego Narodzenia, ale także doskonała okazja do twórczych chwil. Każdego roku wspinam się na wyżyny kreatywnych działań, wymyślając nowy motyw kalendarza adwentowego. To już tradycja, którą pragnę pielęgnować.

Przygotowanie magicznego domku z okienkami zajęło mi nieco ponad tydzień. Tworzyłam wieczorami i nocą, gdy moi synkowie zasypiali. Nie ukrywam, że był to proces z metodą prób i błędów (stąd najpierw wycięte, a później naklejone okienka), ale to właśnie sprawiło, że efekt końcowy tak bardzo nas zachwycił i nadal zachwyca. 

________________________________________________________________
Materiały, które wykorzystałam do stworzenia magicznego domku to:


Przygotowanie kalendarza adwentowego rozpoczęłam od pomalowania kartonu na biało, odmierzenia/ rozrysowania i wycięcia poszczególnych okienek oraz przyklejenia konstrukcji dachu. Wycięłam z papieru ekologicznego także dachówkę, obrysowałam każdy element białym markerem akrylowym i pojedynczo przykleiłam z pomocą kleju na gorąco. Spojrzałam na całość i postanowiłam wyciąć nowe okiennice i drzwi, które także ozdobiłam białym flamastrem. W okienkach umieściłam zadania adwentowe. Wycięłam drabinę, stworzyłam miniaturowe wieńce świąteczne, postawiłam kalendarz na drewnianych skrzyniach i udekorowałam całość.Mam nadzieję, że tutorial jest dla Was przydatny i inspirujący. Cieszy mnie, że tak wiele osób deklarowało mi (na Instagramie) stworzenie takiego kalendarza adwentowego w tym roku. To będą prawdziwie magiczne domki świąteczne. Trzymam kciuki i czekam na efekty.

Zobacz także

1 komentarzy

Serdecznie dziękuję za komentarze :)