JAK SAMODZIELNIE WYKONAĆ PIASEK KSIĘŻYCOWY DO ZABAWY W DOMU?

5.6.18

Lubicie kreatywne zabawy? Próbujecie samodzielnie lub z dziećmi tworzyć prace, zabawki czy też dekoracje z materiałów dostępnych w Waszym domu? Szukacie idealnych sposobów na zabicie nudy? Oto rozwiązanie!

Mam 26 lat i wczoraj po raz pierwszy w swoim życiu bawiłam się piaskiem w domu - piaskiem księżycowym, który samodzielnie wykonałam z produktów, znajdujących się w moim mieszkaniu. Przepis jest bardzo prosty, a wykonanie nie sprawi trudności nawet najmłodszym. 

Piasek księżycowy to znakomity patent na deszczową pogodę, domową nudę czy też po prostu znakomitą zabawę pełną sensorycznych doświadczeń. Każde dziecko kocha przecież masy plastyczne, które można kroić, ugniatać, przesypywać, lepić... Ważne jest to, że wszelkie manualne zabawy wpływają na prawidłowy rozwój: ćwiczą dziecięce ręce, pobudzają wyobraźnię i kreatywne myślenie, a także uczą koncentracji. Uwierzcie, ten piasek nie zostawia żadnych śladów, a kiedy zostanie rozsypany to łatwo się go sprząta i szybko można zrobić nowy.


Do wykonania piasku księżycowego potrzebne Ci będą: 
- płynne kleje brokatowe (ja wykorzystałam kleje marki TESA oraz KIDEA),
- sodę oczyszczoną,
- olej lub oliwkę dla dzieci,
- szampon, odżywkę lub balsam.
Ja przygotowałam mini porcję piasku księżycowego. Użyłam zaledwie 2 torebki sody oczyszczonej, 2 kleje, kilka łyżek oleju i odrobinę szamponu. Im więcej piasku chcecie uzyskać, tym więcej składników musicie użyć. Najlepiej wymieszać całość w dużym plastikowym pojemniku, misce lub baseniku, aby móc bawić się nim niczym w piaskownicy. Niezbędne będą zatem wszelkie dodatki, czyli foremki, stemple, łopatki i grabki.

UWAGA! Sodę oczyszczoną możecie również zastąpić dowolną mąką. 

Zobacz także

2 komentarzy

Serdecznie dziękuję za komentarze :)