RUSTYKALNE WINIETKI ŚLUBNE // NUMERY STOŁÓW// PODZIĘKOWANIA DLA GOŚCI WESELNYCH

11.10.17


Jak zaskoczyć gości weselnych i jaki prezent dla nich wybrać?  Jakie winietki wykonać lub zamówić i kogo gdzie usadzić? Jak utrzymać całe wesele w jednym klimacie? Oto zestaw najtrudniejszych dla mnie pytań oraz zadań podczas przygotowań do ślubu i wesela. 

Pomysł na winietki, numery stołów i podziękowania dla gości narodził się w mojej głowie tuż po wykonaniu drewnianych podkładek na stół oraz zamówieniu zdjęć do albumu dla rodziców. Razem z ukochanym stwierdziliśmy, że motyw drewna jest idealny, a nasze fotografie będą dobrą pamiątką dla naszych gości. Nie chcieliśmy cukierków, ciasteczek czy też słoiczków, które zawsze zostają po imprezie na sali. Zdecydowaliśmy, że musi to być coś, co każdy będzie chciał zachować i za każdym razem, gdy spojrzy na to, będzie pamiętał o nas i naszym BOSKIM ŚLUBIE. Skoro drewno i rustykalne zaproszenia z ekologicznego papieru to i numerki stołów w właśnie takim stylu (ręcznie wycinane i klejone klejem na gorąco do długich, drewnianych wykałaczek). Jak powiedzieliśmy, tak zrobiliśmy! Zaplanowaliśmy wszystko, zamówiliśmy zdjęcia od kwadratove i zabraliśmy się do pracy.

Cięcie wyrzynarką przez cały dzień 150 drewnianych klocków nie było najłatwiejszym zadaniem, a przygotowanie karteczek z imionami oraz nazwiskami momentami doprowadzało mnie do furii. Muszę jednak przyznać, że przy decyzji o rozmieszczeniu gości na sali, wykonanie winietek to pikuś. Prawie 4 godziny - właśnie tyle zajęło nam przemyślenie układu gości weselnych, wykonanie numerków na stół i rozstawienie winietek oraz zdjęć. 

Ogarnęła mnie ogromna satysfakcja ze swojej pracy! Nasi kochani goście dziękowali za zdjęcia, fotografowali winietki, chętnie zabierali je ze sobą (ze 150 na sali zostało tylko 15), a gdy odwiedziliśmy kilka osób to widzieliśmy, że nasze zdjęcia stoją w drewienkach na szafkach. To zdecydowanie utwierdziło mnie w przekonaniu,że warto było tworzyć to wszystko samodzielnie! 

Jakie Wy mieliście winietki, numery stołów i podziękowania dla gości na swoim weselu lub jakie planujecie mieć i co sądzicie o moich pomysłach? :)

  Zobacz także

4 komentarzy

 1. Wow, ciekawy pomysl, hand made zawsze budzi moje zainteresowanie :-)! Buziaki
  Kochana, klikniesz u mnie w linki?

  https://nataliazarzycka.blogspot.com/2017/10/choies-its-good-choices.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawy pomysł z winietkami i Waszymi zdjęciami można powiedzieć że dzięki temu goście czuli Wasza bliskość :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pięknie wyglądają i winietki i wystrój sali :)

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za komentarze :)