ZAPROSZENIE NA ROCZEK 1

30.6.15


Jakiś czas temu mama słodkiego Ksawerego poprosiła mnie o zrobienie siedmiu zaproszeń na roczek.Ustaliłyśmy, że motywem przewodnim
mają być zwierzęta wykonane techniką quillingu.Dziś prezentuje
Wam zaproszenie z małpką, pojawią się także takie z lwem i słoniem.
Najwięcej czasu i uwagi wymaga zwijanie pasków, jednakże gdy wykona
się pierwszego zwierzaczka, kolejny nie sprawia już problemu. Zaproszenie jest czasochłonne, jednakefekt końcowy wynagradza wszystko. Koniecznie dajcie znać co sądzicie i wypatrujcie postów, w którym pojawią się zaproszenia z lwem i słonikiem! :)
Zobacz także

15 komentarzy

 1. Pierwszy raz usłyszałam o tej technice... rewelacja!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie ją polecam, efekt jest wspaniały :)

   Usuń
 2. Ale JAK się to robi? Znaczy - czym się klei i w ogóle?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O technice quillingu pisałam już wiele razy na moim blogu, polecam poszukać (proszę kliknąć w lupę, która znajduje się w prawym górnym rogu bloga i wpisać: quilling). Mogę również tu opisać tę technikę. Polega ona na wycięciu z rysunkowego blogu cienkich pasków (polecam do tego gilotynę, ponieważ muszą one być równe). Paski można kupić również w sklepach papierniczych, koszt to ok.10zł. Pocięte lub kupione paseczki zwijamy (bardzo ściśnięte) i później (przed klejeniem) luzujemy zwinięte paski, jeśli chcemy, by np. powstała łapka małpki lub płatek kwiatka. Ostatecznie końcówkę lekko smarujemy klejem i kleimy. Quilling jest bardzo prosty, ale wymaga wiele czasu i cierpliwości :)

   Usuń
 3. ale fajne! jeszcze zamiast kokardki mogłaby być palma :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Urocza ta małpka, super zaproszenie

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za komentarze :)