WAZON DECOUPAGE


Każda kobieta uwielbia otrzymywać bukiety, które zawsze wprowadzają do mieszkania radość, pięknie zdobią pomieszczenia i wywołują uśmiech na niejednej twarzy. Kocham kwiaty, zarówno te cięte jak i doniczkowe, i nie ukrywam, że często bliscy mnie nimi obdarowują. W swoim życiu nigdy jednak nie kupiłam wazonów, ponieważ zawsze tworzę je samodzielnie. Uwielbiam kreatywny recykling i często przerabiam moje stare słoiki. Na moim weselu to właśnie one zastąpią tradycyjne wazony i idealnie wpasują się w styl rustykalny. 

Ktoś powiedział mi kiedyś, że nie daje się wazonów w prezencie. Ja w zabobony nie wierzę. Uważam, że samodzielnie stworzony wazon, wręczony z przepięknym bukietem, będzie idealnym prezentem, np. na Dzień Kobiet. Czasami potrzeba niewiele, by wywołać uśmiech. 

1. Przygotuj: stary słoik (np. po kawie), białą farbę akrylową, klej do decoupage, serwetki z wybranym wzorem, pędzelki, wstążki (według uznania).

2. Oczyść słoik i pomaluj go białą farbą. 

3. Poczekaj aż farba wyschnie, zmierz wysokość słoika i przytnij serwetkę. Rozdziel serwetkę na warstwy i przyłóż do słoika tę z obrazkiem. Delikatnie smaruj klejem za pomocą pędzelka. 
4. Poczekaj aż klej wyschnie, nalej wody i włóż do środka kwiaty.