5 POMYSŁÓW NA PISANKI Z BIBUŁY

14.4.22


Szukasz wielkanocnych inspiracji?  Zastanawiasz się, w jaki sposób udekorować dom/świąteczny stół jak ozdobić jajka? Możliwości jest tak wiele, a jedną z nich są właśnie pisanki z bibuły. 

To pierwszy wpis po porodzie i przyznam szczerze, że nie spodziewałam się, że tak szybko wrócę do tworzenia tutoriali i przygotowywania wpisów na blogu. Początkowo myślałam o wykonaniu trzech instruktaży, ale bibuła jest tak wdzięcznym materiałem, że w mojej głowie pojawiły się dodatkowe dwa pomysły i spokojnie mogłabym wykonać jeszcze więcej, gdyby tylko ktoś użyczył mi doby.


Co jest potrzebne do wykonania pisanek z bibuły?

  • jajka styropianowe lub wydmuszki
  • bibuła
  • klej
  • szpilki
  • nożyczki

PLISOWANE JAJKO Z KWIATKAMI

Zawijaliście kiedyś pierogi metodą plisowaną? To właśnie ta technika. Wystarczy wyciąć paski z bibuły, a następnie kawałek po kawałku palcem wskazującym i kciukiem zginać bibułę do siebie i na zewnątrz (patrz zdjęcie poniżej). Na koniec dekorujemy jajo według uznania.
PISANKA ZE ZWIJANEJ BIBUŁY

Dokładnie 4 lata temu dodałam tu tutorial pisanek z muliny (tu zobaczysz - kliknij). Tworzyłam je wówczas takim samym sposobem. Tam muliną na wydmuszce, a tu pozwijaną w "wężyki" bibułą na styropianowym jajku. Pamiętaj, by dobrze pościskać bibułę dla lepszego efektu.


PISANKA Z ZAWIJASÓW/ŚLIMACZKÓW

Z pozostałych pozwijanych wężyków zrobiłam ślimaczki, które także przykleiłam klejem do styropianowego jajka. Myślę, że połączenie zawijasów z poprzednim i kolejnym pomysłem także stworzy niezwykły efekt.


PISANKA Z KULEK

To powszechnie znana, zwłaszcza z lekcji plastyki w szkole podstawowej, technika - idealna także dla trzylatka. Tworzymy kulki z bibuły, smarujemy jajko klejem i przyklejamy całość według uznania. PISANKA Z KWIATÓW

Pisanka z kwiatów jest w tym roku moją ulubioną, zwłaszcza w tak wiosennym połączeniu kolorystycznym. Wycinamy płatki z bibuły, przebijamy je szpilką i wbijamy w styropianowe jajo. Prawda, że proste w wykonaniu i piękne?
Która propozycja spodobała Ci się najbardziej? Tworzysz samodzielnie pisanki i dekoracje świąteczne, a może kupujesz gotowe dekoracje wielkanocne? Koniecznie daj znać.

Zobacz także

3 komentarzy

Serdecznie dziękuję za komentarze :)