PROSTE KARTKI DIY W STYLU BOHO NA KAŻDĄ OKAZJĘ

12.10.21

 


Każda okazja do stworzenia kartki jest dobra. Dobrze jest także stworzyć kartki, które będą awaryjnie czekały w pudełku na daną okoliczność. Oto prosty sposób na piękne i uniwersalne kartki okazjonalne z suszonymi kwiatami w stylu boho.

Imieniny, urodziny, Dzień Mamy, Dzień Kobiet czy też Dzień Edukacji Narodowej - powodów do świętowania, a także samodzielnego wykonania i wręczenia kartek prosto z serca, jest wiele. Jeśli chcesz przygotować kartki idealne na każdą okazję lub szukasz łatwego w wykonaniu i efektownego pomysłu, koniecznie zobacz poniższy tutorial.


krok 1 - MATERIAŁY

Czasami do stworzenia pięknych prac potrzeba niewiele. W tym przypadku są to:

- biała kartka techniczna;
- techniczna kartka papieru ekologicznego;
- suszone kwiaty, trawy, zboża lub liście;
- sznurek dekoracyjny,
- klej i nożyczki,
- linijka i ołówek.

Możesz także wykorzystać kartki techniczne w dowolnym kolorze oraz wstążki (szary, ekologiczny papier oraz sznurek są jednak kojarzone ze stylem BOHO). 


krok 2 - PRZYGOTOWANIE

Bazą do kartek w stylu boho jest złożony biały papier techniczny o wymiarach 14,5cm x 10,5cm. Głównym elementem dekoracyjnym są tu oczywiście suszone kwiaty, które należy umieścić w wyciętym pasku na środku kartki ekologicznej o wymiarach 13,5cm x 9,5 cm.

Kartkę eko przyklejamy delikatnie do bazy (tuż po umieszczeniu kwiatów) za pomocą kleju lub samoprzylepnych pianek/kostek 3D. Kwiaty można zastąpić dowolnymi suszonymi zbożami, trawami, a nawet i liśćmi, które zbierzemy podczas jesiennego spaceru. Dobrym pomysłem jest także wykonanie kwiatów z papieru lub kupienie gotowców i umieszczenie ich w taki sam sposób. Całość przewiązujemy sznurkiem lub wstążką. 


Która kartka podoba Ci się najbardziej? Jakie kwiaty umieściłabyś/umieściłbyś tutaj? Tworzysz samodzielnie kartki? Pamiętasz o nich podczas różnorodnych okazjach? Koniecznie odpowiedz i zostaw po sobie ślad.

Zobacz także

5 komentarzy

 1. Bardzo oryginalne kartki. Rewelacyjnie wyglądają.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ładne kartki i proste w wykonaniu, bynajmniej tak wyglądają 🤎

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam takie kartki ręcznie robione, od serca �� pięknie wyszło

  OdpowiedzUsuń
 4. Super kartki!

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za komentarze :)