5 SPOSOBÓW NA KOPERTĘ DIY

16.2.17


Tworzenie kartek okolicznościowych sprawia ogromną radość. Wystarczy zaprojektować, wykonać, włożyć do koperty i wręczyć wybranej osobie. Często przygotowując prezenty DIY staramy się umieścić je w samodzielnie wykonanych i ozdobionych przez nas pudełkach lub owijać stylowymi papierami. Kiedy zaś wykonujemy kartki, nie tworzymy samodzielnie kopert, lecz kupujemy je w papierniczym albo na poczcie. Czasami, gdy sklepy są już zamknięte, przypomina się nam, że nie mamy koperty, a bardzo jej potrzebujemy. Nie musi być to jednak problemem, pod warunkiem, że nauczymy się je wykonywać! Służę pomocą, oto pięć sposobów na kopertę DIY, która idealnie sprawdzi się podczas zbliżającego się Dnia Kobiet i Dnia Matki.

1. KOPERTA Z SERCA
Przygotuj kolorową kartkę. Wytnij serce (poniżej odnajdziesz szablon),  a następnie złóż boki i dół serca do środka.

POBIERZ SZABLON --> kliknij na serce prawym przyciskiem myszki, otwórz w nowej karcie grafikę i zapisz obraz.

2. TRADYCYJNA KOPERTA
Pobierz poniższy szablon, wytnij go i obrysuj na kolorowej kartce, a następnie wytnij i sklej kopertę.


POBIERZ SZABLON --> kliknij na szablon prawym przyciskiem myszki, otwórz w nowej karcie grafikę i zapisz obraz.

3. KOPERTA Z KÓŁEK
Przygotuj kartkę z wybranym wzorem lub kolorem. Narysuj cyrklem lub obrysuj cztery kółka takiej samej wielkości. Zegnij kółka na pół, złóż je ze sobą (tak jak na zdjęciu) i sklej podstawę koperty.4. MINI KOPERTA
Przygotuj kartkę z wybranym wzorem lub kolorem. Pobierz poniższy szablon, wytnij go i obrysuj na kartce. Następnie wytnij kopertę, złóż ją i zawiąż wstążkę.
POBIERZ SZABLON --> kliknij na szablon prawym przyciskiem myszki, otwórz w nowej karcie grafikę i zapisz obraz.
5. KOPERTA ORIGAMI
Przygotuj kartkę z wybranym wzorem lub kolorem, zegnij jeden róg tak, by powstał kwadrat. Rozłóż papier. Następnie zegnij drugi róg tak, by po rozłożeniu kartki powstały dwie linie, które przecinają się na środku. Po rozłożeniu kartki zegnij cztery rogi wzdłuż każdej linii do środka i odegnij rogi w swoją stronę.
Rozłóż kartkę (nie odginaj zagiętych rogów). Ponownie złóż każdy trójkąt do środka, ale tym razem granicę wyznaczą nie rogi, ale linie od zgiętych rogów. Ostatnim krokiem będzie odpowiednie zamknięcie koperty.


Mam nadzieję, że dzięki moim tutorialom nigdy nie zabraknie Wam kopert i zaskoczycie swoich bliskich nie tylko pięknymi kartkami, ale również ich opakowaniem. Czasami bardzo trudno jest wybrać prezent, który będzie zaskoczeniem. Myślę, że każda z kopert może stać się świetnym rozwiązaniem. Wystarczy umieścić w środku karteczkę z miłym słowem lub bilet na koncert marzeń. Uwierzcie, taki prezent ucieszy najbardziej i zdecydowanie przetrwa długo.


Zobacz także

17 komentarzy

 1. Wszystkie super i piękne wzory.

  OdpowiedzUsuń
 2. WOW!!! Zachowam :) Przecież idzie wiosna i zające musza przygotować prezenty :) Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, bardzo się cieszę :) Idealne rozwiązanie!

   Usuń
 3. do tej pory robiłam tylko tradycyjne koperty. śliczna papeteria! koperta z kółek piękna i oryginalna, bardzo mi się podoba :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale super. Jak prosto można zrobić takie fajne koperty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Już wiem, ze przydadzą się na prezent od zajączka ;p Tylko jeszcze trzeba coś do środka włożyć :D

   Usuń
 5. Śliczne. Fajne pomysły. Jeszcze tylko trzeba zaopatrzyć się w ładne papiery.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tworzyłam koperty z kartek, na których wydrukowałam wzory :) Polecam takie rozwiązanie :)

   Usuń
 6. Nawet gdy wysyłam tradycyjne listy staram się robić własnoręczną kopertę. Szablony bardzo ułatwiają życie i pozwalają się skupić na przyozdobieniu jej.

  OdpowiedzUsuń
 7. Zajefajne koperty...

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za komentarze :)