ZA CO KOCHAM BLOGOWANIE?

12.11.16


Bloguję już ponad pięć lat. Często opisywałam historię powstania mojego bloga, ale nigdy nie napisałam postu, w którym tłumaczę dlaczego to robię. Zadałam sobie zatem bardzo ważne pytanie ZA CO KOCHAM BLOGOWANIE? 
--------------------------------------------------------------------------------------

1. Najpierw wyłącznie rękodzieło było moim hobby, z czasem zapragnęłam dzielić się moimi dziełami i tutorialami z innymi. Połączenie tych elementów sprawiło, że rozpoczęłam blogowanie. W przygotowanie każdego wpisu wkładam mnóstwo serca, czasu i pasji.
Kocham to, co robię i mam nadzieję, że tak będzie już zawsze!


2. Dzięki blogowaniu rozwijam nie tylko swój blog, ale i siebie. Uczę się nowych rzeczy,
chodzę na różnorodne kursy, warsztaty, spotkania, prelekcje. Czuję, że dbam nie tylko o innych (pokazując etapy tworzenia poszczególnych prac czy też prowadząc warsztaty), ale również siebie. W ciągu pięciu lat poszerzyłam swoją wiedzę z medioznawstwa, nauczyłam się tworzenia grafik, montowania filmików, wyplatania koszy, szydełkowania, a nawet i gotowania. 


3. Blogowanie nauczyło mnie systematyczności i sumienności. Nie wychodzę z domu
bez kalendarza, w którym zapisuję sobie wszystkie spotkania, wydarzenia i pomysły.
Dzięki temu jestem lepiej zorganizowana i umiem połączyć wiele rzeczy. Ponadto jeśli sobie
coś zaplanuję to muszę to zrobić. Regularność wpisów i umieszczanie ich min. w każdy wtorek na blogu zostało wpisane w moje życie na stałe. Gdy nie mam siły lub marudzę,
że mi się nie chce to wystarczy, że zajrzę na blog i dotychczas wykonaną pracę
i od razu nabieram ochoty na tworzenie.


4. Wiele osób mówi mi, że jestem kreatywna. Muszę jednak przyznać,że to blogowanie sprawia, iż taka jestem. Gdybym nie prowadziła bloga to podejrzewam, że wielu pomysłów nie chciałoby mi się realizować lub nie zastanawiałabym się nad tym jak to zrobić. Łatwiej byłoby mi kupić daną rzecz w sklepie i pewnie taką opcje bym wybrała. Mając blog wybieram drugą, trudniejszą drogę, która pobudza moją kreatywność i przynosi o wiele więcej satysfakcji.


5. Blogowanie to ludzie. Ludzie, których uwielbiam. Ludzie, dla których tworzę. Ludzie,
dzięki którym tworzę. Kocham blogowanie za wszystkie osoby, które poznałam i które poznam. Uwielbiam poznawać nowych ludzi, a blog mi na to pozwala, m.in. podczas różnorodnych warsztatów, spotkań blogerskich, współprac. Gdyby nie ludzie, gdyby nie Wy - nie miałabym
dla kogo tworzyć i pisać.


6. Blogowanie pozwala mi na realizacje moich marzeń.Wielokrotnie prowadziłam warsztaty plastyczne dla dzieci w Akademii Liderów, na Targach Śniadaniowych, w różnorodnych restauracjach, np. Tośka Cantine czy OFF Garbary, a także w Hospicjum. Nie ma lepszej nagrody od uśmiechu dziecka i rodziców! 


7. Blogowanie to współprace z różnorodnymi osobami i firmami. Współprace pozwalają
na testowanie produktów i usług, poznawanie nowych ludzi, odkrywanie nowych rzeczy
i marek, a także szeroką promocję. 


8. Po pewnym czasie dodawania systematycznych, sumiennych i kreatywnych wpisów pojawiają się także propozycje współpracy finansowej. Blogerzy nigdy nie mówią o tym głośno,
ale nic w tym dziwnego. Ludzie, którzy pracują w sklepach, telewizji czy w korporacjach również nie piszą i nie mówią wszystkim o swoim miesięcznym wynagrodzeniu. Tak czy siak - blogowanie to praca. Praca, którą się kocha. Nie ma nic lepszego w życiu od pracy, która jest Twoją pasją.


9. Blog założyłam będąc jeszcze w liceum. Już wtedy myślałam o dodatkowych kursach
i szkoleniach z zakresu blogowania. Nie ukrywam, że dopiero na studiach zdecydowałam
się na rozwój w tym kierunku. Drugą, dodatkową specjalizacje na licencjacie, a później
także na magisterce wybierałam właśnie dzięki mojemu zainteresowaniu nowymi mediami. Ponadto uczestniczyłam w semestralnym kursie e-marketingu, warsztatach o rozwoju osobistym, a także często wybieram i czytam książki związane z tematyką blogerską.


10. Gdyby nie blog, nie miałabym tylu wspaniałych ozdób i dekoracji na różnorodne święta
i okazje. Sama je tworzę, obdarowuję nimi rodzinę i przyjaciół, a także ozdabiam nimi dom.
Nie kupuję dekoracji, a każdego roku są one inne. Cieszy mnie to ogromnie! :)

Zobacz także

11 komentarzy

 1. Myślę, ze wiele osób może odnaleźć siebie w Twoich słowach.
  Dziękuję za to,że jesteś.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawy wpis. :)
  Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobrze napisanie, cieszę się, że powróciłam do blogowania :)

  mój blog

  OdpowiedzUsuń
 4. Mi blogowanie dało sumienność i pewnego rodzaju obowiązkowość. A ile wprawy nabrałam w robieniu zdjęć. Teraz jestem również mądrzejsza o zagadnienia SEO, a przynajmniej wiem, iż coś takiego jest :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Widać,że wkładasz wiele czasu i serca w to co robisz. Samo przygotowanie zdjęć i napisów pewnie zajęło ci sporo czasu. Ja musiałabym tygodniami myśleć jak ująć to w słowa.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jestem na początku swojej drogi (teraz wciąż pytam sama siebie dlaczego tak późno), ale już widzę, jak mnie to rozwija, jak pobudza moją kreatywność, jak zmusza mnie do systematyczności i ile ja się przy tym uczę to tylko ja wiem.

  OdpowiedzUsuń
 7. Cieszę się, że przeczytałam Twój wpis, uświadomiłaś mi jak ostatnio zaniedbałam swój blog i przyjaciół blogowych. Aż mi wstyd, ale od kiedy rozpoczęłam pracę zawodową, to brakuje mi czasu, nie tylko na blog ale też na inne sprawy. Chyba powinnam wziąć udział w kursie układania swojego czasu. Mam nadzieję, że jeszcze trochę i znów się odnajdę.
  Pozdrawiam Dorota

  OdpowiedzUsuń
 8. Niesamowite,że masz do tego az takie podejście. Widać,że kochasz to co robisz. Pozdrawiam Anita

  OdpowiedzUsuń
 9. mam podobne podejście do Ciebie, blogowanie dużo mi dało i dużo nauczyło:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Super post! Ważne jest w życiu, żeby wiedzieć dlaczego się coś robi :) Dla nas stworzona przez Ciebie lista to powody dla których warto być wdzięcznym :) Pozdrawiamy

  OdpowiedzUsuń
 11. Jakie książki na temat blogowania byś poleciła jako MUST HAVE?:)

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za komentarze :)